Archiwum tagu: ryzyko

Urzeczywistnij marzenia dzięki kredytowi

Dodano: 27-02-2012, Tagowanie: gotówka, ryzyko, kredytobiorca

Niejednokrotnie jest tak, że nasze marzenia dotyczą sfery materialnej, tzn. pożądamy jakichś przedmiotów, które są nieosiągalne z powodu wysokiej ceny. Tymczasem okazuje się, że właśnie tego rodzaju marzenia można łatwo spełnić zaciągając kredyt gotówkowy. W chwili obecnej nie ma problemu z tym, by zdobyć w ten sposób pieniądze, nawet jeśli nie możemy wykazać się zdolnością kredytową. Pojawiło się bowiem wiele instytucji para bankowych, które umożliwiają takie działanie. Wówczas nie trzeba uwiarygodniać tego, że będzie się spłacało raty poprzez przedstawienie zaświadczenia o dochodach, lecz wystarczy wylegitymowanie się dowodem osobistym. Dzięki temu pieniądze można otrzymać bardzo szybko, nie czekając aż zostaną sprawdzone wszystkie formalności. Trzeba jednak pamiętać, iż w każdym tego typu korzystnym dla klienta rozwiązaniu czai się jakiś haczyk. Chcąc spełnić swoje marzenia musimy pamiętać, iż kredyt gotówkowy zaciągnięty u innych podmiotów niż banki może być np. dużo wyżej oprocentowany. Należy więc takie posunięcie bardzo dokładnie rozważyć.

Kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach

Dodano: 29-02-2012, Tagowanie: kredyt, ryzyko, kredytobiorca

Dla wielu osób banki to naciągacze, którzy potrafią ładnie opisywać swoje oferty, które niestety bogate są w ogrom haczyków. Stąd też większość osób, gdy przyjdzie im zaciągać kredyt gotówkowy, ogromnie się tym stresuje i martwi, że zostaną również w jakiś sposób oszukani. Dodatkowo, wciąż w społeczeństwie panuje przeświadczenie, że zaciąganie kredytu to jedynie coś, czym zajmują się osoby niezaradne, które nie potrafią radzić sobie z finansowymi problemami. Jest to jak najbardziej błędne myślenie. Kredyt gotówkowy może zostać zaciągnięty także po to, by po prostu poprawić płynność finansową i uniknąć w ten sposób dużo większych problemów. Warto więc zmienić swoje nastawienie wobec kredytów, które są udzielane na coraz korzystniejszych warunkach. Powstało bowiem w ostatnim czasie tak wiele banków, że by zdobyć klienta, posuwają się one do różnego rodzaju działań promocyjnych, np. polegających na obniżaniu ich oprocentowania. Opłaca się więc na bieżąco śledzić oferty i wybrać tę, która będzie dla nas najbardziej optymalna.

Co może bank, gdy wiąże nas umowa kredytowa?

Dodano: 04-03-2012, Tagowanie: fundusz, ryzyko, bank

Zawarliśmy z bankiem umowę kredytową, w wyniku czego otrzymaliśmy kredyt gotówkowy. Wydaje nam się, że na tym skończyły się nasze kontakty z tą instytucją. Pozostaje nam spłata rat. Jeżeli dokonujemy jej w terminie wówczas rzeczywiście kontakty banku z nami ograniczą się do minimum. Jednakże są banki, które lubią mieć pełną kontrolę nad tym, co się dzieje z ich pieniędzmi, stąd też wykonują pewne działania, o których lepiej dowiedzieć się wcześniej. Bank może umieścić w umowie kredytowej pewne warunki, które umożliwią jemu taki nadzór. Warto więc zawsze dokładnie przyglądać się zapisom umowy. Przede wszystkim bank może sobie zastrzec, że w czasie trwania umowy kredytowej będzie on mógł w każdej chwili zażądać od nas potwierdzenia swojej wiarygodności jako kredytobiorcy. Może także znaleźć się w umowie zapis, iż bank będzie dokładnie kontrolował wydatkowanie kredytu. Zwykle bowiem umieszcza się w umowie cel, na który będą przeznaczone owe środki, stąd też bank chce sprawdzać, czy rzeczywiście kupowane są rzeczy, które ten cel przybliżą. Warto też zwracać uwagę, czy w umowie nie ma jakich rygorystycznych zastrzeżeń i kar, co do braku spłaty rat w terminie. Lepiej nie mieć później żadnych niespodzianek.

Umowa-zlecenie a zaciągnięcie kredytu

Dodano: 05-03-2012, Tagowanie: fundusz, ryzyko, pieniądze

Obecnie nastały tak przykre czasy, iż mało kto ma możliwość pracy w oparciu o umowę o pracę. Większość osób niestety nadal zatrudniona jest na podstawie umowy-zlecenie, która to niestety nie niesie za sobą tylu profitów, co umowa o pracę. Przede wszystkim, wielu, którzy są w ten sposób zatrudnieni, martwi się, czy bank udzieli im kredytu. Okazuje się jednak, iż nie ma powodu do niepokoju, ponieważ coraz więcej banków decyduje się na to, by ich dłużnikami stawały się także te osoby, które pracują w oparciu o właśnie ten typ umowy cywilnoprawnej. Często jednak stawiany jest warunek, by pracować już przynajmniej rok na podstawie takiej umowy. Nie trzeba być w tym czasie związanym z tym samym pracodawcą, lecz okres zatrudnienia musi sumować się przynajmniej do roku. Niewykluczone jednak, że będzie trzeba złożyć w banku zaświadczenia z wszystkich poprzednich miejsc pracy. Warto dowiadywać się, jak to wygląda w każdym banku, ponieważ procedury co do osób zatrudnionych na umowę – zlecenie mogą się między sobą różnić.