Archiwum tagu: kredytobiorca

Urzeczywistnij marzenia dzięki kredytowi

Dodano: 27-02-2012, Tagowanie: gotówka, ryzyko, kredytobiorca

Niejednokrotnie jest tak, że nasze marzenia dotyczą sfery materialnej, tzn. pożądamy jakichś przedmiotów, które są nieosiągalne z powodu wysokiej ceny. Tymczasem okazuje się, że właśnie tego rodzaju marzenia można łatwo spełnić zaciągając kredyt gotówkowy. W chwili obecnej nie ma problemu z tym, by zdobyć w ten sposób pieniądze, nawet jeśli nie możemy wykazać się zdolnością kredytową. Pojawiło się bowiem wiele instytucji para bankowych, które umożliwiają takie działanie. Wówczas nie trzeba uwiarygodniać tego, że będzie się spłacało raty poprzez przedstawienie zaświadczenia o dochodach, lecz wystarczy wylegitymowanie się dowodem osobistym. Dzięki temu pieniądze można otrzymać bardzo szybko, nie czekając aż zostaną sprawdzone wszystkie formalności. Trzeba jednak pamiętać, iż w każdym tego typu korzystnym dla klienta rozwiązaniu czai się jakiś haczyk. Chcąc spełnić swoje marzenia musimy pamiętać, iż kredyt gotówkowy zaciągnięty u innych podmiotów niż banki może być np. dużo wyżej oprocentowany. Należy więc takie posunięcie bardzo dokładnie rozważyć.

Kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach

Dodano: 29-02-2012, Tagowanie: kredyt, ryzyko, kredytobiorca

Dla wielu osób banki to naciągacze, którzy potrafią ładnie opisywać swoje oferty, które niestety bogate są w ogrom haczyków. Stąd też większość osób, gdy przyjdzie im zaciągać kredyt gotówkowy, ogromnie się tym stresuje i martwi, że zostaną również w jakiś sposób oszukani. Dodatkowo, wciąż w społeczeństwie panuje przeświadczenie, że zaciąganie kredytu to jedynie coś, czym zajmują się osoby niezaradne, które nie potrafią radzić sobie z finansowymi problemami. Jest to jak najbardziej błędne myślenie. Kredyt gotówkowy może zostać zaciągnięty także po to, by po prostu poprawić płynność finansową i uniknąć w ten sposób dużo większych problemów. Warto więc zmienić swoje nastawienie wobec kredytów, które są udzielane na coraz korzystniejszych warunkach. Powstało bowiem w ostatnim czasie tak wiele banków, że by zdobyć klienta, posuwają się one do różnego rodzaju działań promocyjnych, np. polegających na obniżaniu ich oprocentowania. Opłaca się więc na bieżąco śledzić oferty i wybrać tę, która będzie dla nas najbardziej optymalna.

Wniosek kredytowy od A do Z

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, ale też i jakikolwiek inny, należy wypełnić wniosek kredytowy. Każdy bank ma własną procedurę kredytowania, jednakże większość z tychże instytucji wymaga, by taki wniosek wraz z dołączonymi do niego dokumentami, był jemu przedstawiony. Od tego w dużej mierze zależy, czy takie zobowiązanie w ogóle zostanie nam przyznane. Przede wszystkim kompletny wniosek kredytowy musi zawierać propozycje zabezpieczeń, jakie będą chroniły bank przed ewentualnym brakiem spłaty z naszej strony. Trzeba także dołączyć do wniosku kredytowego wszelkie zaświadczenia, które potwierdzą nasz status zatrudnienia i otrzymywane dochody. Ponadto, we wniosku kredytowym trzeba także sprecyzować cel, na który mają zostać przeznaczone pożyczone środki. Zanim więc złoży się wniosek kredytowy trzeba zdobyć wszystkie wymagane dokumenty, a ponadto zastanowić się, na co konkretnie wydatkujemy otrzymane pieniądze. Bez tego bowiem, bank o założonej renomie, z pewnością odmówi nam udzielenia kredytu gotówkowego.

Ryzyko podczas udzielania kredytu gotówkowego

Każde przedsięwzięcie, którego dokonuje się w życiu niesie za sobą ryzyko. Trzeba jednak przyznać, iż nieraz to ryzyko jest bardzo małe, innym razem z kolei prowadzi do sytuacji stresowych. Ten drugi przypadek ma wspaniałe odniesienie do sytuacji banków, które udzielają kredytów gotówkowych. Za każdym razem, gdy to robią obawiają się, czy dany kredytobiorca będzie swój dług regulował w terminie i czy w ogóle będzie spłacał raty. Uważa się więc, iż ryzyko kredytowe jest jednym z najgroźniejszych dla działalności banków. Różni ludzie bowiem zaciągają zobowiązania. Jedni są uczciwi, inni niekoniecznie. Poza tym wiadomo przecież, że życie jest nieprzewidywalne i nigdy nie można być pewnym, co przyniesie. Kredytobiorca może zachorować, stracić pracę, a nawet umrzeć. Ryzyko kredytowe dzieli się na zewnętrzne, które zależy od ogólnej sytuacji gospodarczej na rynku oraz wewnętrzne, związane z niedokładną oceną wiarygodności kredytobiorcy. Nie trzeba więc się dziwić, że banki bardzo długo analizują, czy dana osoba zasługuje na to, by kredyt otrzymać.