Archiwum tagu: gotówka

Urzeczywistnij marzenia dzięki kredytowi

Dodano: 27-02-2012, Tagowanie: gotówka, ryzyko, kredytobiorca

Niejednokrotnie jest tak, że nasze marzenia dotyczą sfery materialnej, tzn. pożądamy jakichś przedmiotów, które są nieosiągalne z powodu wysokiej ceny. Tymczasem okazuje się, że właśnie tego rodzaju marzenia można łatwo spełnić zaciągając kredyt gotówkowy. W chwili obecnej nie ma problemu z tym, by zdobyć w ten sposób pieniądze, nawet jeśli nie możemy wykazać się zdolnością kredytową. Pojawiło się bowiem wiele instytucji para bankowych, które umożliwiają takie działanie. Wówczas nie trzeba uwiarygodniać tego, że będzie się spłacało raty poprzez przedstawienie zaświadczenia o dochodach, lecz wystarczy wylegitymowanie się dowodem osobistym. Dzięki temu pieniądze można otrzymać bardzo szybko, nie czekając aż zostaną sprawdzone wszystkie formalności. Trzeba jednak pamiętać, iż w każdym tego typu korzystnym dla klienta rozwiązaniu czai się jakiś haczyk. Chcąc spełnić swoje marzenia musimy pamiętać, iż kredyt gotówkowy zaciągnięty u innych podmiotów niż banki może być np. dużo wyżej oprocentowany. Należy więc takie posunięcie bardzo dokładnie rozważyć.

Zabezpieczenia rzeczowe a zaciąganie kredytu gotówkowego

Idąc do banku z zamiarem zaciągnięcia zobowiązania kredytowego trzeba mieć świadomość, iż instytucja ta będzie od nas wymagała okazania jakiegoś przedmiotu zabezpieczenia w razie, gdybyśmy przerwali spłatę czy też zaistniałyby inne zdarzenia losowe utrudniające nam regularne uiszczanie należności. Najczęściej, w przypadku, gdy zaciąga się kredyt gotówkowy bank wymagają tzw. zabezpieczeń rzeczowych. Najczęściej stosowane tego rodzaju zabezpieczenia to kaucja w gotówce albo bonach oszczędnościowych, zastaw, czy blokada środków na oprocentowanym rachunku. Należy więc być wcześniej przygotowanym na to, że podczas procedury przydzielania kredytu możemy zostać poproszeni, by któreś z tych zabezpieczeń wybrać. W dzisiejszym świecie bankowości, gdzie występuje coraz liczniejsza konkurencja, banki starają się do minimum ograniczyć konieczność przygotowywania jakichś zabezpieczeń, jednakże nadal jest ono stosowane. Wybierając się więc po kredyt gotówkowy należy przemyśleć, jaki typ zabezpieczenia rzeczowego jesteśmy w stanie zaoferować.

Zaciąganie kredytu gotówkowego na święta

Dodano: 27-02-2012, Tagowanie: gotówka, kapitał, bank

Święta Bożego Narodzenia to taki czas, kiedy to wciąż pokutuje zasada: „zastaw się, a postaw się”. Ludzie chcą, by to właśnie podczas tego magicznego czasu wszystko w ich domu było idealne, choć często nie mają wystarczająco dużo środków finansowych, by te pragnienia ziścić. Nie stanowi to jednak dla wielu przeszkody, ponieważ ratują się kredytem gotówkowym. Banki bardzo chętnie w okresie przedświątecznym wysyłają do swoich klientów dodatkowe oferty wzięcia kredytu z niezwykle okazyjnym oprocentowaniem. Kusi więc to, by rzeczywiście z takiej propozycji skorzystać. Nie zawsze jednak jest to dobrym pomysłem. Zaciągając kredyt gotówkowy trzeba bowiem pamiętać, że niebawem przyjdzie nam go spłacać. Nigdy nie wiemy, co nas czeka w przyszłości. Czy naprawdę warto zastawiać się na Święta tylko po to, by pokazać innym, jak nam się dobrze powodzi? Lepiej chyba w tym roku zorganizować nieco skromniejszą uroczystość, ale za to nie musieć przez cały kolejny zaciskać pasa. Tym bardziej, że Święta to tylko trzy dni, które naprawdę nie muszą być bogate, żeby były udane. Ważna jest bliskość z rodziną i okazywana sobie miłość.

Jakie elementy są niezbędne w umowie kredytowej?

Bez względu na to, od kogo pożyczamy pieniądze, ważne jest, by spisać umowę. Będzie ona chroniła nie tylko interesy wierzyciela, ale także i dłużnika. Jeżeli zaciągamy kredyt gotówkowy w banku podpisanie umowy jest warunkiem niezbędnym, by dostać pieniądze. Warto jednak wiedzieć, co powinno w tego rodzaju dokumencie być zawarte. Przede wszystkim umowa, którą zawieramy z bankiem musi być, pod rygorem nieważności, sporządzona w formie pisemnej. Jeżeli chodzi o treść umowy, to muszą tam być zawarte strony, czyli kredytodawca i kredytobiorca, a także kwota kredytu, zarówno w walucie krajowej, jak i obcej (o ile oczywiście staramy się o taki kredyt). Banki wymagają także, aby w umowie o kredyt gotówkowy (ale też i jakikolwiek inny) znalazł się cel, który ma być spełniony za sprawą tychże pieniędzy. Muszą tam się znaleźć także ustalenia co do tego, w jaki sposób kredyt będzie przekazany i w jakich ratach odbywać się będzie jego spłata. Warto zawsze skonsultować umowę kredytową z prawnikiem, by ustrzec się wszystkich ewentualnych kruczków i haczyków.