Płatności internetowe za pomocą karty

Dodano: 29-03-2012, Tagowanie: karty bankowe, zysk, dochody

Internet to medium, które zyskało na popularności w bardzo szybkim czasie. Ludzie odkryli bowiem, iż to właśnie tam mogą za jednym zamachem sprawdzić pocztę, przeczytać najświeższe informacje z kraju i ze świata oraz kontaktować się ze znajomymi poprzez portale społecznościowe i komunikatory internetowe. Dużym zainteresowaniem cieszy się także kupowanie online. Stało się tak, ponieważ unika się w ten sposób kolejek w sklepach, a dodatkowo można od razu za dane zakupy zapłacić i otrzymać je prosto do domu. Coraz częściej za zakupy internetowe płaci się kartą. Cała procedura jest niezwykle prosta, co chyba w głównej mierze przyczyniło się do jej popularności. Wystarczy tylko w formularzu wyboru płatności zaznaczyć kartę oraz kierować się dalszymi instrukcjami. Możemy nie martwić się o bezpieczeństwo wpisywanych danych, o ile serwer jest obsługiwany przez protokół SSL. Ażeby się o tym upewnić należy sprawdzić, czy u dołu strony po jej prawej stronie znajduje się symbol kłódki oraz dodatkowo w pasku górnym zamiast standardowego http powinno być tam dopisane także s, a więc https. Dodatkową weryfikacją jest trzycyfrowy kod, dlatego też nie trzeba się niepokoić, że płacąc kartą w Internecie ktoś uzyska dostęp do naszych danych. Warto przetestować tę metodę.

Czy warto decydować się na kartę kredytową?

Dodano: 01-04-2012, Tagowanie: banki, rodzaje kart, dochody

Banki coraz częściej oferują swoim klientom karty kredytowe. Niestety, nie wynika to absolutnie z ich dobrej woli, ale po prostu z chęci zysku. Banki nie należą bowiem do organizacji nono-profit, dlatego też na wszelkie sposoby próbują zachęcić nas do korzystania z ich produktów. Jednym z najdroższych, który jest przez nie proponowany to właśnie karta kredytowa. To, że karty kredytowe stanowią dla banku ogromny zysk to nie jedyny powód, dla którego je dystrybuuje. Poza tym umacnia w ten sposób swój prestiż w zakresie działalności globalnej. Głównie ma to miejsce, gdy karty wydawane są w przestrzeni międzynarodowej. Dodatkowo, banki emitujące karty kredytowe poszerzają swoje możliwości w zakresie udzielania tychże zobowiązań. Dla klientów posiadanie karty kredytowej jest niezwykle wygodne, ponieważ mogą oni dokonywać wszelkiego rodzaju zakupów za ich pomocą, a dopiero pod koniec okresu rozliczeniowego muszą uiścić wszystkie raty i dodać do tego odsetki. Niestety, z pewnością nie warto, by na kartę kredytową decydowały się osoby lubiące zakupy, ponieważ trudniej będzie im kontrolować swoje wydatki, a na koniec miesiąca, gdy przyjdzie czas spłaty mogą być bardzo zaskoczeni wysokością długu.

Co daje posiadanie karty kredytowej?

W dzisiejszych czasach kartę kredytową posiada bardzo wiele osób, jednakże niegdyś uważane one były za symbol zamożności, prestiżu oraz luksusu. Za sprawą takiego oddziaływania karty wielu chciało stać się ich posiadaczami tylko po to, by zwiększyć swój prestiż społeczny. Był to więc swego rodzaju snobizm. Tak było jednak dawniej, a obecnie posiadanie karty kredytowej ułatwia po prostu dokonywanie płatności zarówno tych rzeczywistych, jak i poprzez Internet. Posiadając w portfelu większość kart kredytowych zamiast gotówki można mieć pewność, że w razie ewentualnej kradzieży utraci się znacznie mniejszą sumę pieniędzy. Trzeba jedynie pomyśleć o tym, by po zauważeniu braku kart jak najszybciej zawiadomić bank o ich zaginięciu tak, by mogły zostać zablokowane. Dodatkowym plusem posiadania karty kredytowej są ekstra korzyści majątkowe proponowane przez bank. Wśród nich wyróżnia się różnego rodzaju zniżki, bony towarowe, a także nagrody za zakupy, w czasie których używa się karty. Posiadanie karty ma także swoje minusy, o których nie wolno nigdy zapominać. Warto także i o nich dowiedzieć się nieco więcej, zanim podejmie się decyzję o wejściu w posiadania karty kredytowej.


[1] 2 3 4     następna